Også coatede biler vil få både asfaltflekker, flyverust og avleiringer av mineraler som legger seg som en ru overflate i og utenpå coatingen. Dette bør fjernes slik at du opprettholder en glatt overflate, og gjerne forsterkes med et topplag eller en spraycoating.
I Vedlikeholdskit for coatet bil får du det du trenger for å ta en grundig vedlikehold av coated bil, slik at coatingen og den blanke, glatte finishen holder seg frisk lenger.
Vedlikeholdskit for coatet bil inneholder
Gloss Factory Iron Killer, 500ml
Gloss Factory Iron Killer er en pH-nøytral metallpartikkelfjerner som enkelt lar deg fjerne flyverust og metallpartikler på bilen.
Vi har alle sett det og vi har alle lurt på hva det var en gang. Disse små gule rustflekkene på bilen som ikke går bort ved vask. Dette er flyverust som kan komme fra bremsene, piggdekk eller annet industriell forurensing. Felles er at det er sjenerende på bilen, vanskelig å fjerne og vil ødelegge lakken om det får ligge på bilen over lengre tid.
Gloss Factory Degreaser, 1L
Gloss Factory Degreaser er en avansert petroliumsbasert avfetting laget for å fjerne asfalt, tjære og olje på din bil. Avfettingen inneholder emulgator, som bl.a. hjelper avfettingen å fungere like godt på tør som fuktig overflater. Dette er viktig for en avfetting i det nordiske miljøet.
Som nevnt starter en god og grundig vask med avfetting. Vi elsker avfetting grunnet dens egenskap til å løse opp forurensinger. Det er spesielt viktig å bruke hvis du skal håndvaske for å sikre at bilen er så ren som mulig før berøring for å unngå riper.
SONAX Xtreme Ceramic Spray Coating, 750 ml.
Langtidsvirkende keramisk spraycoating som raskt etterlater en motstandsdyktig beskyttende barriere på lakken. Gir en ekstrem beskyttelse av lakken og etterlater en fløyelsaktig overflate, samt en langvarig vannavrenning og perleeffekt.
SONAX XTREME CERAMIC SPRAY COATING beskytter overflaten og forhindrer smuss, insekter, salt, etc. fra å feste seg, og dermed forenkle vasking og vedlikehold. Gir en god glans og dyp glød uten hardt arbeid. Den keramiske Si Carbon-teknologien sikrer at du får en fløyelsmyk overflate med strålende glans i lang tid på lakk, metall, glatt plast og gelcoat. Utmerket for å friske opp "gammel" coating.
Med i kitet er også en ergonomisk applikator for enkel påføring og en miktofiberklut av meget god kvalitet.