Karcher K5 Premium Power Control AntiTwist Flex kommer med nytt design og ny høytrykkspistol med Anti Twist, som gjør at slangen ikke kveiler seg. Sammen med Kärcher sine grå Flex-slange, gjør dette til en veldig bra maskin for blant annet bilvvask.
Pistolen leveres med LED display som viser trykkinnstilling for beste tilpasning til ulike underlag. Velg mellom SOFT, MEDIUM og HARD, samt påføring av rengjøringsmiddel. Trykkinnstillingene justeres enkelt på lansen.
Karcher K5 Premium Power Control AntiTwist Flex er super til rengjøring og fjerning av større mengder skitt fra sykler, hageredskaper, utemøbler, gjerder, motorsykler, større biler, mur, mindre fasade o.l. Rengjøringskapasiteten er på ca. 40 kvadratmeter i timen, arbeidstrykket på maks 145 bar, og vannmengden på 500 l/ t.
Høytrykkspyleren har en meget effektiv vannavkjølt motor på 2,1 kW, 10 m Kärcher grå Flex høytrykkslange.
Høytrykkspylerne i Karcher`s Power Control serien har et lavt tyngdepunkt og en stødig plattform som gir god stabilitet. Plattformen kan brukes som ekstra bærehåndtak, og gjør det enkelt å løfte maskinen ved behov. Videre har den praktisk plassering av høytrykkspistol, høydejusterbart teleskophåndtak, og det praktiske og brukervennlige Plug'n' Clean systemet sørger for enkelt bytte mellom rengjøringsmidler og full kontroll på gjenværende mengde såpe i beholderen.
Karcher K5 leveres med rotojet-dyse for effektiv fjerning av fastsittende skitt fra hardføre overflater. (NB! Rotojet-dysen må ikke brukes på gjenstander med skjøre overflater som f.eks. bil).
Egenskaper og fordeler:
- Power Control trykkpistol: Enkel justering av trykk med tre nivåer og en såpeinnstilling.
- PremiumFlex høytrykksslange: Knutefri og fleksibel for maksimal bevegelsesfrihet.
- Kärcher Home & Garden-app: Få rengjøringstips og informasjon for optimale resultater.
- Plug 'n' Clean-system: Raskt og enkelt bytte av rengjøringsmiddel.
- Slangetrommel: Praktisk oppbevaring og enkel tilgang til slangen.
- Vannavkjølt motor: Lang levetid og høy ytelse.
- Quick Connect-system: Spar tid ved tilkobling av slanger og tilbehør.
Spesifikasjoner:
- Strømforsyning: 230 V / 50 Hz
- Trykk: 20–145 bar (2–14,5 MPa)
- Vannmengde: Maks 500 l/h
- Arealytelse: 40 m²/h
- Effekt: 2,1 kW
- Slangelengde: 10 m PremiumFlex
- Vekt uten tilbehør: 12,5 kg
- Dimensjoner: 417 x 306 x 584 mm
Produktanvendelse:
- Rengjøring av terrasser og innkjørsler
- Vask av biler, sykler og andre kjøretøy
- Fjerning av smuss på fasader og vegger
- Rengjøring av hagemøbler og utstyr
Kärcher eco!Booster 145 strålerør
Kärcher eco!Booster 145 revolusjonerer måten delikate overflater rengjøres på, med enestående effektivitet og økonomi.
Dette tilbehøret til Kärcher K5 høytrykksvaskere serien gir 50 % høyere rengjøringsytelse med samme ressursforbruk sammenlignet med en flatstråledyse, noe som gjør rengjøringen grundigere og raskere, samtidig som man sparer tid, vann og energi. Den svært jevne fjerningen av skitt gjør at selv de mest delikate materialene som malte overflater eller tre kan rengjøres uten bekymringer.
Med det avtakbare tilbehøret kan man enkelt fjerne selv det mest gjenstridige skitt på nært hold. eco!Booster 145 er det perfekte tilbehøret for en oppgradering av din Kärcher K5 høytrykksspyler serien.
Egenskaper og fordeler
- 50 % høyere rengjøringsytelse: Sammenlignet med flatstråle, for grundigere, raskere og mer bærekraftig rengjøring.
- 50 % høyere vann- og energieffektivitet: Spar vann og energi, basert på 50 % større overflate som kan rengjøres med samme mengde energi og vann sammenlignet med flatstråle.
- Avtakbart tilbehør: Fleksibel bruk og enkel oppbevaring.
- Enkel demontering med en hånd: Ved hjelp av utløserknapper, for praktisk og enkel demontering.
- Allsidig i bruk: Spesielt egnet for delikate overflater som maling eller tre.
- Kompatibel med alle Kärcher K5 høytrykksspyler serien: Ideell for senere oppgradering.
Spesifikasjoner
- Vekt: 0,4 kg
- Vekt inkludert emballasje: 0,5 kg
- Dimensjoner (L x B x H): 615 x 108 x 51 mm
Turisimo Foam Cannon Deluxe
Turisimo Foam Cannon Deluxe er vår beste skumkanon som vil gjøre vaskingen din mer effektiv enn noen gang. Dette er kvalitet til fingerspissene, konstruert for å gi deg den beste bilvasken du kan få.
Det følger med kobling som passer rett inn på pistolen til Kärcher's gule serie og mange AVA-modeller. Sjekk hva som passer på din AVA. Har du annen høytrykkspyler, kjøper du kun med kobling til din spyler, så er det "good to go". Koblinger finner du her.
Skum vil være med å løse opp og transportere bort forurensinger fra lakken som resulterer i en mer skånsom bilvask. Enten som en forvask før håndvask eller som en enkel kjapp vask hvor du kun benytter skum og deretter spyler av. For mange er skum-kanon uunnværlig når man utfører bilvask.
Turisimo Foam Cannon Deluxe er en skumkanon for høytrykkspyler som kan justeres på flere måter en den tradisjonelle skumkanonen. Turisimo Foam Cannon Deluxe har 2-veis justering som vil si at du justerer bredden på skumstrålen, samt justering på om du skal skumme horisontalt eller vertikalt. Dette gjør det enklere å skumme forskjellig type kjøretøy. Enden av skumkanonen har også utskjøringer slik at du kan skumme på bredeste stilling uten at strålen blir "ødelagt" som på andre typer.
Fordeler med Turisimo Foam Cannon Deluxe
- Justerbar til å spyle vertikalt og horisontalt
- Stor åpning på flasken
- Helstøpt design
- Enklere vedlikehold av filter
- Gjør vasken din enklere, morsommere og mer effektiv
Skumkanonen kommer med et støpt messing design kontra "billiger" maskinerte. Dette gjør den enda mer robust, noe du vil merke. Dette designet gjør også at utskiftnig av skumfilter er betydelig enklere og krever ingen verktøy. Flasken sitt design sikrer at skumkanonen står godt selv uten innhold, samtidig som flasken har stor åpning som gjør påfylling av kjemi skjer uten irritasjon.
Det følger selvfølgelig med ekstra skumfilter, gjengeovergang og dyser. Dette er for å sikre at Turisimo Foam Cannon opererer optimalt uansett hvilken type spyler du har.
Dette følger med i Turismo Foam Cannon Deluxe
- Selve skumkanonen
- Flaske
- Oppsugingsslange
- 2 ekstra skumfilter
- 3 dyser: 1.15mm, 1.25mm(påmontert) og 1.4mm
- Gjengeteip
- Gjengeovergang
- Karcher K-serie kobling