Ren, glatt lakk med keramisk beskyttelse – alt i én pakke! Her får du det du trenger for å fjerne flyverust og metallpartikler fra lakken, vaskehanske for å vaske bilen skånsomt og avslutte med en keramisk forsegling som gjør bilen lettere å holde ren.
Flyverustfjerneren løser opp flyverust som ellers sitter fast i lakken og danner grobunn for fremtidig rust, vaskehansken gjør at du er klar for å ta resten av skitten skånsomt ved en bøttevask, Ceramic Wet Coat sprayes på mens bilen fortsatt er våt og skylles av, og tørkehåndkleet tørker bilen raskt og skånsomt til slutt. Du oppnår aldri en helt glatt og blank overflate uten å fjerne flyverusten først – og en forsegling holder best på en ren lakk. Pakken inneholder:
Dette et genialt oppsett for deg som vil gi lakken en skikkelig rens og en beskyttelse som varer.
1. Sonax Xtreme Surface Rust Remover, 750 ml
Sonax Xtreme Surface Rust Remover er et brukervennlig, kjemisk dekontamineringsprodukt som fjerner jern og industrielt nedfall fra lakkerte overflater og felger – det vi ofte kaller flyverust eller bremsestøv. Formelen skifter farge fra klar til lilla når forurensningen løses opp, så du ser at produktet jobber.
Kan brukes på alle lakkerte overflater, felger (inkludert kalipper og bremseskiver), glass og krom. Spray direkte på overflaten før vask, la virke i 5–6 minutter uten at det tørker inn, og skyll godt.
2. SONAX Xtreme Ceramic Wet Coat, 1 L
SONAX Xtreme Ceramic Wet Coat er en hurtig sprayforsegling som gir bilen keramisk beskyttelse på bare noen få minutter. Den påføres direkte på våt bil etter vask og skylles av med vann – en svært enkel måte å beskytte lakken på.
Den keramiske formuleringen gir en hydrofob overflate som avviser vann, smuss og veifilm, og etterlater en blank og glatt finish med forbedret vannavrenning. Kan brukes på lakk, plastdeler og andre utvendige overflater.
3. Gloss Factory Chenille Wash Mitt
Gloss Factory Chenille Wash Mitt er en vaskehanske i mikrofiber av høy kvalitet som gir en skånsom vask. Den holder på mye såpevann, glir godt over lakken og trekker skitten inn i hansken – og slipper den igjen når du skyller den i bøtta.
Hansken har strikk rundt håndleddet og et strikk inni som du holder i, så du har full kontroll og ikke mister den på bakken. Laget av 80 % rPET og kan maskinvaskes på 40–60 grader med mikrofibervaskemiddel.
4. Gloss Factory Tørkehåndkle, 60x85 cm
Gloss Factory Tørkehåndkle er et superabsorberende tørkehåndkle i tykk, tettvevd mikrofiber for bil, båt, MC og andre kjøretøy – som et håndkle til bilen din.
Begge sider kan brukes, men for det beste resultatet tørker du først med siden med store løkker (den myke siden) og avslutter med den tettvevde siden. Kan vaskes på 60 °C.