C4 og P4 fra Chemical Guys er laget for å brukes sammen. Først fjerner C4 riper, vannflekker og swirls, og så gir P4 lakken en blank og klar finish, klar for voks eller forsegling.
Turisimo DAP 15 har 15 mm utkast og 1000W, som dekker store flater raskt, men som også er enkel å bruke for en nybegynner. Kjør C4 på de røde Heavy Cut Premium-putene i første steg, og bytt til P4 på de myke Soft Cut-putene i andre steg. Begge støver lite, og med fire puter av hver kan du bytte til en ren pute underveis. De sømløse klutene og mikrofibersettet tar avtørkingen. I pakken finner du:
Et komplett oppsett når du vil gjøre lakken nesten som ny, fra første steg til siste.
1. Turisimo DAP 15 Gen1 Poleringsmaskin
Turisimo DAP 15 Gen1 er den mest solgte maskinen i Turisimo sin serie av poleringsmaskiner, og passer for både entusiasten og den profesjonelle detaileren som ønsker en god allround-maskin. Den 1000W kraftige motoren og 15 mm utkast gjør den effektiv til å fjerne swirls, riper, oksidasjon, vaskeriper og hologrammer med mindre anstrengelse.
Maskinen har hastighet fra 2000 til 4500 o/min fordelt på 6 trinn, softstart, 125 mm bakplate for 130/150 mm puter og 8 meter myk kabel. Den veier kun 2,6 kg og leveres med oppbevaringsbag med plass til både maskin og poleringsflasker.
2. Chemical Guys C4 Clear Cut Compound
Chemical Guys C4 Clear Cut Correction Compound er enkel i bruk, men fjerner riper og lakkskader raskt og effektivt. Den fjerner slipemerker ned til 1200 grit, og passer godt mot moderate riper, vannflekker og swirls. Compounden støver minimalt, gir lite poleringsriper og inneholder ingen fillers, så ripene fjernes helt.
Den kan brukes med både oscillerende og roterende maskin, og for hånd på små flekker. Start alltid så lite aggressivt som mulig, og juster hvor grovt polishen jobber med hardheten på puten. Chemical Guys P4 er et ypperlig sluttsteg i kombinasjon med C4.
3. Chemical Guys P4 Precision Paint Polish
Chemical Guys P4 Precision Paint Perfection Polish fjerner små vaskeriper og merker ned til 2000 grit, og etterlater en svært blank overflate som er klar for voks eller forsegling.
P4 er god å jobbe med på både roterende og oscillerende maskiner, og den støver ikke. Med en myk pute kan den også brukes til å fjerne små merker i keramisk coating uten å fjerne hele belegget.
4. Menzerna Heavy Cut Premium Pad 130/150mm
Menzerna Heavy Cut Premium Pad er en grovpoleringspute for effektiv fjerning av riper, slipemerker og overflatedefekter. Den spesielle skumstrukturen gir høy avvirkning og jevn, stabil ytelse, og puten har lang levetid, sikkerhetskant som reduserer risikoen for skader og borrelås av høy kvalitet.
Puten er rød, 130/150 mm, passer både roterende og oscillerende maskin, og er første steg før videre finpolering. Den er vaskbar og enkel å vedlikeholde.
Det følger med 4 stk.
5. Menzerna Soft Cut Standard 130/150mm
Menzerna Soft Cut Pad Standard er en mykere poleringspute for finpolering og bedre glans. Den fjerner lette vaskemerker, hologrammer og poleringsspor, og gir en jevn og klar finish.
Det mykere, retikulerte skummet gir god kontroll og stabil varmefordeling. Puten er 130/150 mm, passer både roterende og oscillerende maskiner, og er laget for sluttsteget før voks eller lakkbeskyttelse.
Det følger med 4 stk.
6. Gloss Factory Mikrofiber Kit
Gloss Factory Mikrofiber Kit er et allsidig og nøye sammensatt sett med 9 deler for skånsom og effektiv rengjøring av både eksteriør og interiør. Mikrofiberen er i 80 % polyester og 20 % polyamid, og settet kan brukes til både våt og tørr rengjøring og til påføring av voks og polish.
I settet følger vaskehanske, svamp, glassklut for stripefrie ruter, poleringsklut, tørkeklut, tre applikatorputer for jevn påføring av polish og en felgbørste som kommer til i trange områder rundt felger og hjul. Svampen har en egen side for insektrester på glass, som ikke skal brukes på lakk.
Settet består av 9 deler.
7. Gloss Factory Edgeless Mikrofiberklut
Gloss Factory Edgeless er en allsidig mikrofiberklut i 80 % polyester og 20 % polyamid, uten sømmer i kantene. Det reduserer risikoen for riper og gjør den ideell for avtørking av polish på nypolert lakk.
Vask klutene separat med et vaskemiddel laget for mikrofiber, og unngå tøymykner, som kan tette fibrene.
Det følger med 2 stk.